Kuvaus
Alpha 1959 Kenttätakki Vihreä, Alpha 1959 Kenttätakki Khaki, maihinnousutakki , kivipesty puuvillainen pintakangas, selkämys koristeltu Alpha-teemaisin brodeerauksin, valmistaja Alpha Industries – USA
Alpha 1959 Kenttätakki Vihreä
M-65:ta parempaa maiharitakkia ei kovin usein tule vastaan. Alpha on valmistanut kyseistä rotsia ties kuinka pitkään, ja mikä parasta, laatu ei ole laskenut vuosien varrella. Asiakkaiden suusta kuullaan kohtalaisen usein “ostin tämmösen jotain 15 vuotta sitten ja nyt pitää uusia”. Alphan M-65 kenttätakki sopii mainiosti ympärivuotiseen käyttöön ja nyt siitä on saatavilla hieno 1959′ Vintage-Kenttätakki versio.
Taskut
Takista löytyy kenttätakille ominaiset taskut. Jokaisen taskun läppä suljetaan neppareilla. Takissa on kaksi kookasta alataskua ja kaksi kookasta rintataskua.
Materiaali
Alpha 1959 Vintage Kenttätakki Vihreä:n kuori on valmistettu jämäkästä kivipesdystä puuvillakanvaksesta. Sisävuori on samaten 100% puuvillaa, paitsi hihoissa, joissa se on polyester/nylon-sekoitetta. Tämä kombo on loistava, sillä se antaa sopivasti hengittävyyttä ja lämmöneristystä talviolosuhteisiin.
Muuta
Alpha 1959′ Vintage on kaikin puolin pätevä takki pidettäväksi vuoden ympäri. Takin kauluksesta, takaa, vetoketjun alta löytyy kätevä hätähuppu, joka antaa tarvittaessa suojaa yllättäviltä säämuutoksilta. Huppu on kuitenkin sen verran kevyt, että se on tarkoitettu pidettävän tyyliin pipon/kypärän/kenttälakin alla. Tämä takki malli on leikkaukseltaan slimfit joka tarkoittaa käytännössä sitä että suosittelemme tilaamaan aina yhden koon isomman kuin olit alunperin ajatellut, näin vältyt todennäköisesti turhalta vaihtorumbalta!
Tutustu muihin Alphan M65 takkeihin tästä!
– Valmistaja Alpha Industries, USA
– Tyylitelty versio M-65 maihinnousutakista
– Tuote on vihreä
– Musta brodeeraus selässä
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.