Varasto loppu, liity odotuslistalle
Levenhuk Zeno Visor G2 Suurennuslasit
Levenhuk Zeno Visor G2 Suurennuslasit, kätevät ja edulliset suurentavat lasit tarkkuustyöhön, pois tieltä taittuvat linssit, kirkkaat ja säädettävät LED-kohdevalot, käyttää CR1620-pattereita, 20-kertainen suurennus, linssien etäisyyden säätö, valmistaja Levenhuk – USA
Kevyet ja näppärät suurennuslasit LED-valoilla!
Levenhuk Zeno Visor G2 Suurennuslasit, kätevät ja edulliset suurentavat lasit tarkkuustyöhön, pois tieltä taittuvat linssit, kirkkaat ja säädettävät LED-kohdevalot, käyttää CR1620-pattereita, 20-kertainen suurennus, linssien etäisyyden säätö, valmistaja Levenhuk – USA
Levenhuk Zeno Visor G2 Suurennuslasit
Amerikkalainen Levenhuk tarjoaa laadukkaita ratkaisuja kaikenmaailman optisiin tarpeisiin, jopa silmälasityylin suurennuslaseja etsiville. Zeno Visor G2:t ovat näppärät suurentajat, jotka eivät rasita painollaan tai ole tiellä. Lasit saa puettua näppärästi, linssien etäisyyden voi säätää kerralla oikeaksi ja tarpeen vaatiessa suurennuslasit voi nostaa pystyyn joko yhden silmän edestä tai kokonaan molemmilta puolilta. Testasimme itse laseja hienoelektroniikan puolella, mutta eiköhän 20-kertainen suurennos kelpaa muuhunkin, vaikkapa tarkkaan miniatyyrityöskenteleyyn tai vaikkapa perintötaideteosten retursointiin. Ainakin vanhan rannekellon putsailu ja kunnostus olivat huomattavasti helpompaa silmille puettavilla suurennuslaseilla, kuin perinteisellä kiintellä pöytätelinesuurentajalla. Muun Levenhuk-mallistomme, mukaan lukien kunnon raskaat lintukiikarit ja keyet yksilinssiset monokulaarit, löydät täältä!
Materiaalit
Lasit, linssit ja linssien rungot ovat muovia. LED-valot ovat muovia. Metalliset lasikehykset.
Muuta
Zeno VIsor G2:t ovat kevyet, kätevät ja riittävän laadukkaat pieneen kotinikkarointiin tai vaikkapa elektroniikan työstämiseen. LED-valot ovat yllättävän kirkkaat ja jeessaavat erityisesti vanhojen piirilevyjen komponenttien seassa työskentelyä. Mukana tulevat käyttöohjeet ja tarvittavat 4 kpl CR1620-pattereita LED-valojen käyttämiseen.
– Valmistaja Levenhuk, USA
– Kompaktit silmälasityylin suurennuslasit
– 10mm etuelementit
– 20x suurennos
– Kevyt rakenne
– Sangoissa suunnattavat LED-valot
– Erinomainen valinta kaikkeen kotitason tarkkuustyöhön
Arvostelut
Ei yhtään arvostelua vielä.