Kuvaus
M05 Kenttälakki Metsämaastokuvoitu, saatavana eri kokoja, näitä on toivottu meiltä valtavasti. Suomen armeijan M05 kenttälakki metsämaastokuvioituna, koko säädettävissä tarranauhalla
M05 Kenttälakki Metsämaastokuvoitu
Klassikko jo syntyessään! Paras kenttälakki versio Suomen metsiin ja olosuhteisiin. Tarkastele kuviointia tarkemmin klikkaamalla tuotekuvat isommiksi!
Materiaali
Kenttälakki on valmistettu miellyttävästä 50% puuvillasta/50% polyester.
Muuta
M05 Kenttälakki 2.0 Metsämaastokuvoitu on modernimpi versio Suomen armeijan käytössä olevasta lakista. Lakki ei ole enää sellainen tylppäkärkinen malli, vaan järkevämmän näköinen kaikin puolin. Huomioi tässä lakissa että koot menevät kirjaimittain.
Koot/päänympärys:
S (55cm) – M (57cm) – L (59cm) – XL (61cm)
Kenttälakki on 7cm korkea (mitattu etuosasta) ja lipan pituus keskeltä, kärjestä 6 cm pitkä. Tutustu muihin valikoimastamme löytyviin M05 vaatteisiin ja varusteisiin tästä!
Mitä jos haluamani koko/väri on loppunut?
Hei, niin vain käy joskus! Jos jokin haluamasi koko tai väri on loppunut, voit joko jälkitilata sen tai sitten lisää haluamasi koko odotuslistalle (klikkaa lisää ostoskoriin ja järjestelmä pyytää sähköpostiosoitetta) – muista lisätä oikea sähköpostiosoite! – jolloin saat automaattisesti ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotetta on taas saapunut varastoomme/myymäläämme. Kun tämän jälkeen teet tilauksen nopeasti, niin myös varmasti saat haluamasi tuotteen! Muista katsoa samalla saatavuus myös muihin Fostex kenttälakki väreihin.
– Väri M05 metsämaastokuvio
– 100% puuvillaa
– Suomen armeijan moderni kenttälakki!
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.