Kuvaus
Pentagon Invisible Lyhyet Sukat Coyote, tekniset lyhytvartiset urheilusukat, vaalea aavikkotyylin coyote-väritys, sopivat juoksemiseen tai helteisiin oloihin lenkkarin sisälle, laadukkaat ja tukevat, valmistaja Pentagon – Kreikka
Pentagon Invisible Lyhyet Sukat Coyote
Teknisten sukkien ideana on pitää käyttäjän jalka toimintakykyisenä ja liikkuminen mukavana pitkänkin käytön ajan. Pentagonin Invisiblet ovat erinomainen valinta suomalaisille joka vuodenaikaan ja erityisesti kesään. Jos juokset tai treenaat, eikä korkeanilkkaiset sukat ole oma juttu, niin tästäpä kunnon vaihtoehto joka jalkaan! Sopivat myös leveämmälle lestille soveltuvan elastisuutensa ansiosta.
Koot
Sukat venyvät, mutta pitävät anatomisesti oikean muotonsa kokoväleillä 39-41, 42-44 ja 45-47.
Materiaali
Sukkien erinomainen “super fine” puuvilla on tarkemmin 80% luomupuuvillaa, 17% polyamidia ja 3% elastaania.
Muuta
Nämä sukat ovat luonnostaan antibakteerisia ja nopeasti kuivuvia. Suomeksi sanottuna, eivät haise niin helposti kuin normaali tennarisukka. Eivät nukkaa/rypisty, kuten halvemmat sukat, joten hiertymät ovat harvemmassa ja käyttömukavuus eri tasolla huonompiin sukkiin verrattuna.
– Valmistaja Pentagon, Kreikka
– Tekniset sukat pitkiin käyttöjaksoihin
– Väri coyote eli aavikonvaalea
– Elastinen malli
– Mahtavan mukava materiaali
– Anatomisesti istuvat ja pitävät
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.