Kuvaus
Byron Vedenpitävä Tikkitakki Hupulla Musta, lämmin ja vettähylkivä kevyttopattu tikkitakki, tilavat taskut, reilun kokoinen kiinteä huppu, suosittu yksinkertainen syksy/välikausitakki/ talvitakki malli, lämmin toppaus, tuulen- ja vedenpitävä, klassinen musta väri, valmistaja Vintage Industries.
Byron Vedenpitävä Tikkitakki Hupulla Musta
Tämä takki on hyvin liki yhtä Agentin klassikkotakkia eli Wyattt vedenpitävää takki, joka on yksinkertaisen ja toimivan rakenteensa ansiosta asiakkaittemme suuri suosikki. Koska ruotsalaiset eivät enää takkiaan valmista, tarvitaan vaihtoehtoja ja tässäpä olisi mahtava sekä huokea vaihtoehto! Takissa on kaikki tarvittava syksyn/talven asettamien uhkien voittamiseksi. Tikattu vuori pitää käyttäjän lämpimänä, tuulen- ja vedenpitävyys tekevät tästä takista entistä monipuolisemman. Hihansuut saa kiristettyä nappikiinnityksellä ja tuhti huppu suojaa tehokkaasti viimalta. Byron on mahtava uutuustuote vuodelle 2024- yksinkertainen ja toimiva syksy välikausitakki/talvitakki, joka on valmistettu laadukkaista materiaaleista ja vielä kaupan päälle vedenpitävänä! Näyttää todella hyvältä normitakilta mutta on tuulen- ja vedenpitävä.
Välikausitakki materiaali
Takki on valmistettu jämäkästä polyesterpuuvillakankaasta. Jakosuhde menee 40/60% polyester/puuvilla. Takin sisävuori on 100% polyesteriä kuten myös vuorikangas. Vettähylkivä käsittely takaa 3000mm vesipatsasarvon säilyttäen takin hengittävyyden. Hengittävyys arvo 3000g/m2.
Vettähylkivätakki Agentista
Tässä syksyn takkimallissa on perinteinen kaulus. Se antaa hurjasti enemmän suojaa kuin mitä normaalimittaisilla takinkauluksilla saavutetaan. Byron on malliltaan normaalimittainen ja istuu normaalikoon mukaan. Esimerkkinä kuvien malli 178cm/78kg pitää yllään L-kokoa ja istuu mainiosti. Mikäli tahdot jykevämpää kerrastoa alle, niin mukaan mahtuisi vielä paksu puuvillapaita. Omalta kohdalta kirjoittajana voin sanoa että viime keväänä 2023 alkaneen koekäytön aikana tykästyin takkiin niin paljon että siitä tuli uusi suosikkini!
Lisäkuvissa näet miten Byronin voi yhdistää vaikkapa Cousteau merinovillapipoomme!
Välikausitakki taskut
Takissa on kaksi tilavaa etutaskua vetoketjun molemmin puolin.
Mitä jos haluamani koko on loppunut?
Hei, niin vain käy joskus! Jos jokin haluamasi koko on loppunut, voit joko jälkitilata sen tai sitten lisää haluamasi koko odotuslistalle – muista lisätä oikea sähköpostiosoite! Näin saat automaattisesti ilmoituksen sähköpostiisi,
kun tuotetta on taas saapunut varastoomme/myymäläämme. Kun tämän jälkeen teet tilauksen nopeasti, niin myös varmasti saat haluamasi takin!
Kaikki mahtavat Vintage Industries -takit löydät täältä!
– Valmistajana Vintage Industries
– Perinteinen workwear kevyttopattu välikelin takkimalli modernilla leikkauksella
– Tuhti 100% kierrätetystä polysteristä tehty vuori
– Väri mattamusta
– Vedenpitävä 3000mm
– Hengittävyys 3000g/m2
– Tuulenpitävä ja lämmin
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.